18/18 – siatkarki KSG mistrzyniami rundy zasadniczej!

2024-03-24

Wyjazdowym meczem z JohnnyBros AZS Uniwersytet Gdański w minioną sobotę nasza drużyna występująca w II Lidze Kobiet zakończyła zmagania w rundzie zasadniczej. I choć bardzo blisko było odniesienia pierwszej porażki w sezonie zawodniczki KSG po raz kolejny pokazały mentalność zwycięzców i zanotowały 18. ligowe zwycięstwo z rzędu!

Dla drużyny z Gdańska był to prawdopodobnie najważniejszy mecz w sezonie, gdyż tylko ewentualne zwycięstwo pozwalało utrzymać szansę na zajęcie drugiego miejsca w gr. 2 II Ligi i awans do turnieju półfinałowego. Siatkarski z wybrzeża przystąpiły do tego spotkana niezwykle zmotywowane, co zaowocowało bardzo dobrą grą i zwycięstwem w pierwszej partii 25:21. W drugim secie siatkarki z Gdańska kontynuowały swoją dobrą postawę, w szeregach naszej drużyny raz po raz pojawiały się błędy i przy wyniku 24:20 wydawało się, że nic nie może przeszkodzić ekipie JohnnyBros w wygraniu kolejnego seta. Wtedy jednak w polu serwisowym pojawiła się Aleksandra Jedut, która dobrymi zagrywkami tchnęła drugie życie w szeregi naszej drużyny, co ostatecznie pozwoliło odwrócić losy drugiej partii i zwycięstwem 26:28.

Powrót z „dalekiej podróży” zadziałał niezwykle motywująco na nasze zawodniczki, które ewidentnie złapały wiatr w żagle i nie pozwoliły rywalkom dojść do głosu. Świetnie w ataku spisywała się Weronika Urbańska, której wejście na parkiet w drugim secie odmieniło grę naszego zespołu, który pewnie wygrał w trzeciej i czwartej partii i mógł cieszyć się z 18. ligowego zwycięstwa z rzędu! Oznacza to, że kończymy fazę zasadniczą na pierwszym miejscu z kompletem zwycięstw!

JohhnBros AZS Uniwersytet Gdańsk 1:3 KSG Warszawa
(25:21, 26:28, 19:25, 14:25)

Runda zasadnicza zakończona, ale dla nas prawdziwe granie dopiero się rozpoczyna! Już za 2 tygodnie weźmiemy udział w turnieju półfinałowym o awans do 1. Ligi Kobiet. Gospodarza turnieju poznamy już niebawem.