Gedania bez szans w Warszawie – KSG z kompletem zwycięstw po 4. kolejce 1. Ligi Kobiet!

2024-10-13

Lepszego początku sezonu nasze siatkarki nie mogły sobie wyobrazić. Po zwycięskim thrillerze z KS Piła w meczu otwarcia i wyjazdowej wygranej z KS BAS Białystok w środku tygodnia, podopieczne trenera Piotra Olenderka we własnej hali podejmowały innego beniaminka, drużynę Gedanii Gdańsk. Spotkanie zakończyło się w trzech setach i kolejne trzy punkty do ligowej tabeli padły łupem naszego zespołu!

Nasze zawodniczki świetnie rozpoczęły to spotkanie, od początku narzucając swój rytm gry i szybko wychodząc na kilkupunktowe prowadzenie. Świetnie funkcjonował nasz blok i obrona, a o skuteczne kontry zadbały Katarzyna Saj i Zosia Sobanty. Siatkarki z Gdańska nie potrafiły znaleźć recepty na naszą drużynę, która pewnie wygrała pierwszą partię spotkania 25:13.

Już w trakcie pierwszego seta trener Piotr Olenderek postanowił dokonać kilku zmian w składzie – za Aleksandrę Jedut na boisku pojawiła się 17-letnia Zuzanna Kudlik, która zaliczyła bardzo udany debiut na parkietach 1. Ligi Kobiet. Na środku siatki Jagodę Michałek zastąpiła Natalia Kierlewicz. Zmiany kadrowe nie miały jednak żadnego wpływu na obraz drugiej partii, którą asem serwisowym zakończyła Aleksandra Baczewska – 25:16.

Trzecia partia natomiast dostarczyła kibicom ogrom emocji. Przez większą część seta zawodniczki z Gedanii stawiały bardzo trudne warunki, obejmując nawet kilkupunktowe prowadzenie 20:16. Kiedy przy wyniku 22:24 dla Gdańska większość kibiców szykowała się na czwartego seta, na boisko wkroczyła Wiktoria Wojtyniak, która od razu popisała się asem serwisowym. Kolejne świetne zagrywki Wojtyniak zmusiły ekipę przyjezdnych do błędów – mecz zakończyła autowym atakiem zawodniczka Gedanii, a nasza drużyna oraz kibice zgromadzeni w hali OSiR Mokotów mogli dać upust swojej olbrzymiej radości, gdyż set zakończył się wynikiem 26:24!

MVP spotkania zasłużenie została wybrana rozgrywająca Maja Kott, która zastąpiła dziś na początku pierwszego seta Martynę Kaszyńską i bardzo dobrą grą poprowadziła nasz zespół do wygranej w trzech setach!

Zwycięstwo z Gedanią Gdańsk oznacza, że KSG Warszawa pozostaje jedynym niepokonanym zespołem w stawce i na dzień dzisiejszy zajmuje fotel lidera 1. Ligi Kobiet! Lepszego startu sezonu nie mogliśmy sobie wyobrazić!

KSG Warszawa – Gedania Politechnika Gdańsk 3:0
(25:13, 25:16, 26:24)

Składy zespołów:

KSG: Michałek (2), Jedut (3), Kott (2), Saj (15), Sobanty (11), Zięba (6), Terlikowska (libero) oraz Saad (libero), Kierlewicz (5), Kudlik (4), Baczewska (1), Grzelak (1), Wojtyniak (1)

Gedania: Laskowska (6), Herrmann (1), Stafecka (2), Deptuch (13), Piszczek (2), Gałucha (2), Jankowska (libero) oraz Kwiecińska (libero), Kowalska (13), Kurnatowska (3), Piotrowska